Na czym polega terapia seksuologiczna

Jako  seksuolog pomagam osobom i parom zrozumieć ich seksualność, a także rozwiązać problemy i frustracje związane z tą ważną i delikatną sferą życia.

Pierwsza wizyta ma najczęściej  charakter spotkania konsultacyjnego,diagnostycznego podczas którego zapytany zostaniesz o  swoje trudności, powody zwrócenia się o pomoc. Aby postawić wstępną diagnozę i zakwalifikować Cię  do dalszego leczenia-poradnictwa, psychoterapii możesz spodziewać się wielu pytań. Czasem będzie konieczny dokładniejszy wywiad seksuologiczny. Pozwoli to znaleźć przyczyny problemów i wskazać optymalne metody i czas terapii. Wybierając się do mnie jako  seksuologa możesz spodziewać się pytań dotyczących twojego rozwoju psychoseksualnego. Możliwe, że będę chciała porozmawiać także o twoich doświadczeniach erotycznych, aktualnym związku (jeżeli masz partnera/partnerkę). Stopień otwartości  jednak w rozmowie zależy gównie od Ciebie.

Jeśli okaże się ,że  zgłaszane przez Ciebie  trudności  wiążą się z problemami emocjonalnymi, psychologicznymi, zdarzeniami z przeszłości zaproponuję wsparcie psychologiczne w rozwiązywaniu tych trudności również psychoterapię indywidualną.

W zależności od źródła problemu moja pomoc może jednak  obejmować kilka konsultacji i nie zawsze konieczna będzie  długoterminowa psychoterapia. Umawiając się na spotkanie ważne żebyś wiedział, że nie jestem lekarzem i nie wypisuję recept ani zwolnień.

Jeśli podejrzewam ,że zgłaszany  problem obejmuje sferę biologiczną  mogę skierować

Cię na konsultacje do odpowiedniego specjalisty, np. ginekologa, endokrynologa, neurologa itd.

konsultacje i terapie

01

Sesje konsultacyjne

trwają 50 minut i mają na celu ustalić cele i kroki dalszej pracy, a także określić czas, jaki będzie potrzebny na ich realizację.

02

Sesje terapii

trwają 50 minut (indywidualne) lub 60 minut (pary) i są poświęcone na realizację ustalonych wcześniej obszarów do wspólnej pracy. Spotkania zwykle odbywają się co tydzień.

Konsutacja

Konsultacja indywidualna psychologiczna / seksuologiczna / kwalifikacja do psychoterapii (50 min.) – 150 PLN

Psychoterapia

Psychoterapia indywidualna (50min) - 150 PLN

Konsultacja pary

Konsultacja pary psychologiczna / seksuologiczna / kwalifikacja do psychoterapii (60 min.) – 180 PLN

Psychoterapia pary

Psychoterapia pary (60min) - 180 PLN

Jestem psychoterapeutą, seksuologiem klinicznym, specjalistą psychoterapii uzależnień. Od kilkunastu lat pracuję w obszarze pomagania, psychoedukacji i psychoterapii.

Wartości, które promuję swojej pracy terapeutycznej:

 • Dobro pacjenta

  Nadrzędne znaczenie ma szeroko rozumiane dobro pacjenta.

 • Szacunek

  W codziennej pracy stawiam na szacunek względem drugiego człowieka

 • Indywidualne podejście

  Z pełną akceptacją podchodzę do każdego problemu, z jakim zgłaszają się do mnie pacjenci.

 • Troska i dyskrecja

  Zapewniam dyskrecję i troskę o komfort psychiczny